Notiks diskusija “Jauni izaicinājumi jeb “kā pārkāpt suņa astei” un uzveikt C hepatītu”

27/07/2020Hepatīta diena, Informācija presei

Jau rītdien, 28. jūlijā plkst. 12.00, ārsti un veselības politikas plānotāji sanāks kopā, lai diskusijas ceļā meklētu risinājumus, kā Latvijai sasniegt Pasaules Veselības organizācijas uzstādīto mērķi – līdz 2030. gadam izskaust C hepatītu kā nopietnu draudu iedzīvotāju veselībai. Diskusiju būs iespējams skatīties tiešraidē, uzdodot jautājumus speciālistiem. To vadīs Rīgas Austrumu slimnīcas Aknu slimību nodaļas vadītāja dr. Ieva Tolmane.

Pasākumu atklās Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionāra „Latvijas infektoloģijas centrs” virsārste dr. Velga Ķūse ar prezentāciju par C hepatītu un tā ārstēšanas iespējām. Turpinājumā C hepatīta pacientu apvienības pārstāvis Kristaps Kaugurs informēs diskusijas dalībniekus par 2019. gadā notikušās diskusijas rezultātiem, apkopojot pagājušajā diskusijā formulētās apņemšanās un neatrisinātos jautājumus. Tai sekos Jelgavas cietuma Medicīnas daļas vadītāja dr. Edvīna Biļeviča ziņojums par C hepatīta prevalenci un ārstēšanas iespējām Latvijas cietumos.

Pasākuma turpinājumā notiks diskusija, kurā ārsti un citi nozares eksperti kopā ar veselības politikas veidotājiem apspriedīs nesenos uzlabojumus C hepatīta ārstēšanā un meklēs turpmākos soļus, lai samazinātu C hepatīta izplatību Latvijas iedzīvotāju populācijā. “Ir divi iemesli, kādēļ ir svarīgi sasniegt un izārstēt ikvienu C hepatīta pacientu Latvijā. Pirmkārt, tā pašam pacientam ievērojami tiek samazināts aknu cirozes un vēža risks. Otrkārt, katrs izārstētais cilvēks vairs nav infekcijas avots un nevar inficēt citus sabiedrības locekļus,” tēmas aktualitāti atzīmē diskusijas vadītāja dr. Ieva Tolmane.

28. jūlijā no plkst. 12.00 līdz 14.00 aicinām mediju pārstāvjus uz C hepatīta dienai veltītu diskusiju Latvijas Pašvaldību savienības telpās Mazajā Pils ielā 1, Rīga, lielajā zālē, 4. stāvā. Diskusijai attālināti pievienoties iespējams:
C hepatīta apvienības tīmekļa vietnē www.hepatits.lv un Latvijas Pašvaldību savienības mājaslapā: https://www.lps.lv/lv/tiesraides-videoarhivs/tiesraide/542-28-julija-plkst-1200-c-hepatita-dienas-diskusija-2020

Diskusiju rīko Latvijas Infektologu, Hepatologu un HIV/AIDS speciālistu asociācija (LIHHASA) sadarbība ar C hepatīta pacientu apvienību. Pasākuma norisi atbalsta AbbVie un Latvijas Pašvaldību savienība.

Plašākai informācijai:

Kristaps Kaugurs  |  C hepatīta pacientu apvienības pārstāvis
+371 28321777  E  hepatitabiedriba [] gmail com

Arhīvs