C hepatīta ārstēšana

Pamata informācija par Latvijā oficiāli pieejamo C hepatīta ārstēšanu, tās norisi un vietām kur ārstēšanu iespējams saņemt

Terapija Rīgā pieejama vairākās vietās

Daudzu gadu garumā valsts apmaksātu C hepatīta terapiju bija iespējams saņemt tikai Latvijas Infektoloģijas centrā, kur no vīrushepatīta C atbrīvoti vairāki tūkstoši pacientu. Taču pēdējo piecu gadu laikā terapijas pieejamība Rīgā ir paplašinājusies, nodrošinot pacientiem iespēju ārstēšanu saņemt ātrāk, izvairoties no gaidīšanas garajās rindās. Gaiļezera slimnīcas poliklīnikas ambulatorajā daļā pieņemšanas gaidīšanas laiki ir salīdzinoši īsi un jau mēneša laikā ir iespējams nokļūt pie sertificēta hepatologa, jo savu darba apjomu ievērojami paplašinājusi dr. Sniedze Laivacuma. Šeit ārstēšanu jau ir saņēmuši 220 pacientu, no kuriem gandrīz visi ir izārstējušies no C hepatīta.

Profesore skaidro, ka pacients ar C hepatītu saņems terapiju ar jaunākās paaudzes medikamentiem un ārstēšanas kurss ir no 8 līdz 12 nedēļām, tikai retos gadījumos tas var būt nedaudz ilgāks. Parasti šīm zālēm nav nekādu blakusparādību, cilvēks ir spējīgs strādāt un veikt ikdienas aktivitātes,” informē hepatoloģe.

  • Latvijas Infektoloģijas centrs, Linezera ielā 3, LV-1006, 67014595
  • Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīca, Rīga, Pilsoņu iela 13
  • Gaiļezera slimnīcas poliklīnikas ambulatorā daļa

Ārstēšana pieejama arī reģionos

Lai uzlabotu pacientu līdzestību ārstēšanā, ir nodrošināta speciālista pieejamība arī reģionos. No 2018. gada nogales ārstēšana ir uzsākta un tiks turpināta arī Daugavpils Centra poliklīnikā  un Liepājas reģionālajā slimnīcā. C hepatīta ārstēšanai paredzētos medikamentus pacients var lietot mājās bez bažām par sarežģījumiem. Katram pacientam tiek individuāli izskaidrots ārstēšanas plāns, kā arī tiek norunāta katra nākamā vizīte. Ārstēšanas process nav sarežģīts, bet pacientam ir jāsadarbojas ar ārstu un ir jāsaprot, ka ir ļoti svarīgi ievērot visas ārsta rekomendācijas.

  • Daugavpils Centra poliklīnika
  • Liepājas reģionālajā slimnīca, Plaušu un infekciju slimību nodaļa 63403308