Starptautiskā Hepatīta diena

Starptautiskās hepatīta dienas vēsture un nozīme, kā arī pacientu apvienības rīkotās aktivitātes šīs dienas ietvaros

 

Pasaules hepatīta diena tiek atzīmēta 28. jūlijā. Šī diena simbolizē nepieciešamību cīnīties pret pasaulē tik ļoti izplatīto un nepatīkamo slimību. Teju katrs 12. pasaules iedzīvotājs ir saskāries ar B vai C hepatītu. Vairāk nekā 170 miljoni cilvēku pasaulē ir inficējušies. Skumjākais un traģiskākais ir tas, ka inficēto personu skaits visā pasaulē strauji pieaug.

Pētījumā „Vīrushepatīta C izplatība Latvijā”, ko veikuši Latvijas Infektoloģijas centra speciālisti, secināts, ka ar C hepatīta vīrusu inficējušies apmēram 40 tūkstoši cilvēku.  Iegūtie dati parāda arī to, ka vairumā gadījumu inficētās personas un viņu ģimenes ārsti to nemaz nezina. Inficējoties ar C hepatīta vīrusu, tas noārda aknu šūnas, radot nopietnus aknu bojājumus.

Atzīmējot Pasaules Hepatīta dienu, Hepatīta biedrība katru gadu plāno dažādas aktivitātes, lai informētu sabiedrību, kā arī lai sasniegtu mērķus, ko izvirzījusi Pasaules Hepatīta Alianse.

Izvirzītie mērķi:

  • Informēt sabiedrību, vairojot cilvēku zināšanas par vienu no pasaulē izplatītākajām slimībām.
  • Veicināt to, lai cilvēki pārbauda savu veselību un inficēšanās gadījumā uzsāk savlaicīgu ārstēšanu, tā mazinot infekcijas tālāku izplatību.  

Lai sasniegtu savus mērķus, Hepatīta biedrība aktīvi izmanto komunikācijas kanālus, lai informētu, motivētu un izglītotu sabiedrību ar hepatītu saistītajos jautājumos.