Aicinām ģimenes ārtsus plašāk iesaistīties C hepatīta apkarošanā

17/07/2019 | Publiskas vēstules

Latvijas Ģimenes ārstu asociācijai
Blaumaņa ielā 5a-43, Rīgā, LV1-1011

Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācijai
Rīga, Grēdu iela 4a-51, Rīgā, LV-1019

Godājamie ģimenes ārsti!

  1. jūlijā visā pasaulē atzīmē C hepatīta dienu. Ik gadu šajā dienā tiek rīkota pasaules mēroga akcija ar mērķi pievērst uzmanību slimības radītajam slogam uz sabiedrības veselību un iedvesmotu redzamas pārmaiņas. Šogad globālās kampaņas galvenais fokuss ir C hepatīta gadījumu atklāšana. Pasaules hepatīta alianse lēš, ka pasaulē šobrīd ir aptuveni 300 miljoni cilvēku, kas nezina, ka slimo ar C hepatītu. Mēs nevaram palīdzēt šiem pacientiem atveseļoties, ja viņi nezina par savu slimību. Vēl jo vairāk, mēs nevaram apstādināt C hepatīta izplatību sabiedrībā, ja tas vispirms netiek atklāts un ārstēts.

Arī Latvijas Infektologu, Hepatologu un HIV/AIDS speciālistu asociācija kopā ar C hepatīta pacientu apvienību iesaistās akcijā, aktīvi strādājot pie ieteikumiem, ko iesniegt Veselības ministrijā. Pasaules hepatīta dienas ietvaros 25. jūlijā plkst. 12:00 Birojnīcā (Dzirnavu iela 84, K-2) notiks C hepatīta dienai veltīta diskusija, kurā politikas veidotāji, Nacionālais veselības dienests, ārsti un C hepatīta pacientu apvienības pārstāvji, kopīgi meklēs veidu, kā optimizēt hroniska C hepatīta ārstēšanu, padarot procesu ātrāku un ērti pieejamu ikvienam pacientam.

Šobrīd, kad ir notikušas izmaiņas C hepatīta medikamentu finansēšanas noteikumos un valsts apmaksāta ārstēšana ir pieejama ļoti plašam pacientu lokam, mēs vēlamies panākt, lai arvien vairāk cilvēku laicīgi var saņemt ārstēšanu un atbrīvoties no šīs infekcijas.

Mēs aicinām Jūs, cienījamie ģimenes ārsti, mudināt savus pacientus veikt regulāras C hepatīta pārbaudes un informēt cilvēkus par riskiem, kas var veicināt saslimšanu. Ceram uz sadarbību turpmāk, lai kopīgiem samazinātu C hepatīta izplatību un padarītu mūsu sabiedrību veselāku!

Cieņā:

Kristaps Kaugurs  |  C hepatīta pacientu apvienības pārstāvis
+371 28321777  E  hepatitabiedriba [] gmail com

Prof. Ilze Tolmane |  LIHHASA prezidente

Arhīvs